megoszt

A Cloudflare szerint az EU kalózfigyelő listájának a „valóban rossz platformokra” kellene összpontosítania, nem pedig olyan cégekre, mint a Cloudflare.

Az EU kalózfigyelő listájának következő kiadása jelenleg is összeállítás alatt van. A szerzői jogok tulajdonosai folyamatosan nyújtják be a kalóztevékenységekkel kapcsolatos panaszaikat. Egyes esetekben ezek a panaszok az internetes szolgáltató cégekre, például a Cloudflare-re is vonatkoznak. A Cloudflare azonban úgy véli, hogy a figyelő listának nem erről kellene szólnia.

A Cloudflare, mint internetes szolgáltató cég, felszólította az Európai Bizottságot, hogy a készülő kalózfigyelő listája ténylegesen a „valóban rossz platformokra” koncentráljon, és ne soroljon fel jogkövető vállalkozásokat csak azért, mert a szerzői jogok tulajdonosai szeretnék, hogy ezek a cégek a jogi kötelezettségeiken túl is részt vegyenek az online kalózkodás elleni fellépésben. Ilyen jogkövető vállalkozások, mint például a Cloudflare.

„Szeretnénk hangsúlyozni aggodalmunkat amiatt, hogy sok érdekelt fél ismét a figyelő listát használja fel arra, hogy a politikai változásokért lobbizzon.

Ez azt jelenti, hogy ahelyett, hogy csak kalózoldalakat sorolnának fel, a szerzői jogok tulajdonosai – beleértve a zeneipart is – a konzultációs folyamatot arra használják, hogy olyan cégeket, mint a Cloudflare, további lépésekre ösztönözzenek a kalózkodás elleni küzdelemben.

A figyelő listát, teszi hozzá a Cloudflare, „olyan szereplők azonosítására kellene használni, akik valóban rossz szereplők”. Ha a figyelő lista jelentése tartalmazza a szerzői jogok tulajdonosainak a Cloudflare-hez hasonló cégekkel kapcsolatos panaszait, akkor „az a veszély fenyeget, hogy a Bizottság ezeket az álláspontokat helytelenül támogatja”, ami „befolyásolhatja a folyamatban lévő jogi vitákat és politikai diskurzusokat.

A Cloudflare szerint a figyelő lista elsődleges célja az, hogy azonosítsa azokat a weboldalakat, amelyek elsődlegesen a kalózkodás elősegítésére jöttek létre, ösztönözze a nemzeti kormányokat ezen oldalak elleni fellépésre, és biztosítsa, hogy más cégek ne folytassanak üzleti tevékenységet velük.

A szerzői jogok tulajdonosai azonban mindig is igyekeztek nyomást gyakorolni a legitim cégekre, amelyek termékeket és szolgáltatásokat nyújtanak a kalózoknak, hogy többet tegyenek a kalózkodás visszaszorításáért – kezdve a videó- és magnófelvevő készülékek gyártóitól, a fájlmegosztás elleni küzdelemben szerepet játszó internetszolgáltatókon, felhőtárhely-platformokon és domain-regisztrátorokon keresztül, egészen az olyan cégekig, mint például a Cloudflare.

Az EU-nak el kell döntenie, hogy a kalózkodás elleni küzdelem ezen oldala megjelenjen-e a kalózfigyelő lista jelentésében.

Ez a lista tulajdonképpen az Európai Unió változata az amerikai kormány által kiadott Hírhedt Piacok jelentésének, amely a szerzői jogi iparágak által leginkább problémásnak tartott weboldalakat tartalmazza.”

– áll a Cloudflare Bizottságnak benyújtott nyilatkozatában.

A jelentések a média- és szórakoztatóipar különböző ágazatait képviselő szervezetek beadványai alapján készülnek. A Bizottság júniusban nyitotta meg a konzultációt, hogy tájékoztatást kapjon a legújabb figyelő listához.

A Torrentfreak összegyűjtötte a szerzői jogi iparágak által a Cloudflare-rel kapcsolatos panaszokat a konzultáció során benyújtott beadványokból.

Ezek mind olyan panaszok, amelyeket már sokszor felvetettek, főként az, hogy amikor kalózoldalak használják a Cloudflare szolgáltatásait, akkor az internetes cégnek többet kellene tennie annak érdekében, hogy segítse a szerzői jogok tulajdonosait az üzemeltetők azonosításában. Sőt, még tovább is mehetnének, és egyszerűen megszüntethetnék ezen weboldalak szolgáltatását.

A globális zeneipari szervezet, az IFPI, azt állítja, hogy amikortájékoztatásra van szükségük arról, hogy ki áll egy olyan kalózoldal mögött, amely a Cloudflare szolgáltatásait használja, „a Cloudflare csak idézés vagy bírósági végzés után adja ki ezeket az adatokat – azaz ezen adatszolgáltatások törvény által előírtak, és nem a szolgáltatás jóindulatát vagy a szerzői jogi jogosultak segítésére irányuló politikáját tükrözik”.

A videojáték-ipar képviseletében a Video Games Europe azt írja:

„A Cloudflare megadja a sértett feleknek a jogsértő weboldal host ISP-jének IP-címét és nevét, de nem adja meg a weboldal üzemeltetőinek elérhetőségeit, és nem szünteti meg ezeknek a ügyfeleknek nyújtott szolgáltatásait sem”.

A Cloudflare beadványában azt is kifejti, hogy a szabályozóknak és jogalkotóknak egyensúlyt kell találniuk a kalózkodás elleni küzdelem és a magánélet védelme között. „Az európai digitális átalakulás és innováció ösztönzéséhez” – írja –, „a technológiának fejlődnie kell, és integrálnia kell a titkosítást, az adatvédelmi és biztonsági eszközöket”.

A „polgárok online magánéletének és biztonságának védelmét szolgáló technológiák előrehaladásának és elterjedésének korlátozása”, hogy továbbra is az „elavult módszereket alkalmazzák a kalózkodás elleni küzdelemhez”, szerinte „rövidlátó döntés, és káros Európa hosszú távú gazdasági fejlődése szempontjából”.

A cég továbbá kifejti azokat a rendszereket, amelyeket azért hozott létre, hogy segítse a szerzői jogok tulajdonosait a jogsértő tartalom eltávolításában vagy a kalózoldalak elleni intézkedések megtételében. Megjegyzi, hogy a legtöbb esetben a Cloudflare valójában nem tárolja az ügyfelei tartalmát, elsődleges szerepe az, hogy továbbítsa a kapott szerzői jogi panaszokat az ügyfeleihez, és ehhez egy rendszert is létrehozott.

Van egy olyan rendszere is, amelyen keresztül a szerzői jogok tulajdonosai információkat kaphatnak az adott webhelyek üzemeltetőiről, bár hangsúlyozza, hogy óvatosnak kell lennie az információk nyújtásával, mivel azokat „rosszindulatú szereplők felhasználhatják arra, hogy megkerüljék a Cloudflare biztonsági szolgáltatásait és támadják az alapul szolgáló webhelyeket”.

A cég létrehozott egy Trusted Reporter Programot is, amelyen keresztül – állítása szerint – további információkat biztosít a szerzői jogi jogsértéssel vádolt ügyfelekről „a nagy jogtulajdonos szervezeteknek és a bűnüldöző hatóságoknak”.

Forrás:

https://completemusicupdate.com/cloudflare-says-eu-piracy-list-should-focus-on-truly-bad-actors-not-companies-like-cloudflare/